AUTOCAD 2D-3D KURSU
AutoCAD Kursu eğitim programı, İlkcan Bilgisayar Eğitim Tasarım ve Çizim Kursları eğitim dönemi içerisinde önemli bir ağırlıktadır ve eğitim süreci dahilinde öğrencilerin kurs dönemi boyunca eğitimi verilen programı kullanıcı seviyesine gelecek kadar öğrenmeleri amaçlanmaktadır.
Cad Üretkenliğinde Yeni Standart
AutoCAD 2007, fikirlerinizi gerçekleştirirken size hız, güç ve etkinlik sağlar. AutoCAD 2004 ile küçülen dosya boyutları ile başlayan, AutoCAD 2005 ile Pafta Seti Yöneticisi ile süren ve AutoCAD 2006'da üretkenlik ve günlük çizim işleri ile evrimine devam eden gelişme, AutoCAD 2007'de kavramsal tasarım, görselleştirme, çizim, dataylandırma ve paylaşım alanlarındaki yeniliklerle sürüyor.
Autocad 2008 yazılımı ile verimliliği, gündelik işinizin bir parçası haline getirin. Çizim, detaylandırma ve kavramsal tasarımda standart olan AUTOCAD, önderliğini sürdürmeye devam ediyor. Tasarımcılar göz önüne alınarak özenle geliştirilen AUTOCAD 2008, gündelik çizim işlerinizi daha hızlı ve daha hassas tamamlamanıza yardımcı olacak özelliklerle donatıldı.Yeni sürüm, projelerinizde sizlere zamandan tasarruf sağlayacak.
AutoCAD yazılımı, ismindeki büyük harflerin (CAD) açılımından da anlaşılacağı gibi (Computer Aided Design - Bilgisayar Destekli Tasarım) teknik çizim dünyasında bilgisayarın kullanımı için oluşturulmuş, tasarımlama ve sayısallaştırma veya çizim işinin bilgisayar ortamında yapılmasına olanak veren bir programdır. Dünyada ilk kez ABD’de 1982 yılında uluslararası AutoDESK firması tarafından oluşturulmuş olan AutoCAD programı yıllar içinde versiyon değişikliklerine uğrayarak günümüze kadar gelmiştir. Versiyon değişiklikleri ticari kaygılarla birlikte, bir önceki versiyonun dünyanın birçok yerindeki pilot kullanıcılar vasıtasıyla belirlenen eksikliklerinin ve hatalarının giderilmesiyle ortaya çıkmıştır. En son versiyon olarak piyasada şu anda 2010 sürümü bulunmaktadır.
AutoCAD Programı Günümüzde en çok kullanılan çizim programlarının başında gelmektedir. Her türlü mimari ve mekanik çizimler 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak öğretilmektedir. Ayrıca bu süre içerisinde autocad izometrik çizim komutları da öğretilecektir.
AUTOCAD 2D-3D Kurs İçeriği:
Cad yazılımları ve donanım bilgileri
Görüntü ayarları
Çizim komutları : xline, mline, polygon, rectangle
Düzenleme komutları : Array / Rect. (dikdörtgensel çoğaltma)
Dosya saklama, çağırma işlemleri
Ölçülendirme komutları
Plot (çıktı alma) işlemleri
Autocad Kursuna Kimler Katılabilir? :
Autocad Kursu; Makina, İnşaat, Harita, Elektrik, Elektronik, Tekstil Mühendisleri ve Teknikerleri, İç Mimarlar, Grafik, Tasarımla uğraşan sektör çalışanı, Peyzaj Mimarları ve Teknik çizim işi ile uğraşan herkes içindir.
Programın adından da anlaşılacağı gibi AutoCAD yazılımı, teknik çizim veya teknik resim dünyasına hitap eden tasarım ve çizim yazılımıdır. Belirli ve daha somut bir cevap vermek gerekirse AutoCAD programı;
Mimarlar ve ilişkili meslekteki kişiler (Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı, İç Mimar)
Autocad Kursu Size Ne Kazandırır?
Kursiyerlerimiz Autocad Kursunu alarak Autocad programını tüm detayları ile öğrenmiş olacaklardır. Bu sayede makine, inşaat, mimarlık ve diğer sektörlerdeki tüm teknik çizimleri 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak hızlı ve doğru bir şekilde çizebilir düzeye ulaşır.
Autocad programında hazırlanmış bazı çizimler aşağıda görüntülenmektedir.